Zmenšiť veľkosť písma Normálna veľkosť písma Zväčšiť veľkosť písma
EN SK


Národné správy OVP

Národné správy (Country reports) prinášajú aktuálne informácie o národnom systéme OVP. Do roku 2008 boli známe pod názvom Tematické prehľady (Thematic overviews). Správy sa vypracúvajú v angličtine podľa jednotnej štruktúry, ktorú poskytuje Cedefop. Každoročne, od roku 2014 raz za dva roky sa aktualizujú a sú k dispozícii aj na špecializovanej stránke Cedefopu. Najnovšie vydania sú publikované aj tak, aby bolo možné naraz prehliadať a porovnávať témy a podtémy za jednotlivé krajiny. Keďže ide o najčastejšie študované materiály, na stránke Cedefopu aj na našej hlavnej stránke sa k nim dostanete aj kliknutím na logo  .

Národné správy o OVP za Slovensko

Správy za všetky krajiny siete of roku 2005

 

Krátke opisy národných systémov OVP

Okrem národných správ pripravujú krajiny, ktoré v danom období predsedajú EÚ, dokument o svojom systéme OVP s podtitulom Krátky opis (Short description). Krátky opis sa vydáva aj v tlačenej forme. Pri príležitosti predsedníctva vypracúvajú aj letáky s titulom Zaostrené na (Spotlight on). Tieto dokumenty sú publikované vo viacerých európskych jazykoch a nájdete ich tu.

Novinky zo siete

Kliknutím na nadpis Novinky zo siete sa dostanete do sekcie poskytujúcej spoločný priestor pre novinky z vybraných krajín EÚ, predovšetkým od našich susedov.

Ak Vás zaujímajú informácie aj z iných krajín siete ReferNet, kontakty na všetky partnerské krajiny nájdete tu.

VET in Europe VET National News VET Bibliographic Database Skills Panorama