Zmenšiť veľkosť písma Normálna veľkosť písma Zväčšiť veľkosť písma
EN SK


Novinky

Dotazník Európskej komisie o budúcnosti OVP

14.5.2018, 15:03
Dotazník Európskej komisie o budúcnosti OVP Vyjadrite, prosím, v anonymnom dotazníku svoje názory na vývoj spoločnosti, ekonomiky a odborného vzdelávania a prípravy teraz a v budúcnosti. Odpovede sa očakávajú od pedagógov, zamestnávateľov a iných špecialistov z celej EÚ. Po kliknutí uvidíte sprievodný list k dotazníku.

Dotazník je dostupný v angličtine tu. Vyplnenie si vyžaduje približne 20 minút. Nedajte sa, prosím, odradiť prvou otázkou. Sprievodný list nasleduje.

Cover letter

Dear Ladies and Gentlemen,
The European Centre for the Development of Vocational Training (Cedefop) is currently working on a project focusing on the ‘Changing Nature and Role of Vocational Education and Training (VET) in Europe’. This research supports the European Commission and the EU Member States in setting objectives for post-2020 European cooperation in this area.
We kindly invite you to actively take part in this project and to share your views with us on the future of VET. For this purpose, we have prepared an online survey on major trends that have existed to different degrees across European countries between 1995 and 2015, which we have identified from our research. This survey will allow us to validate our preliminary findings and to set some parameters in the subsequent development of scenarios for VET in 2035. For more background information see the project website.
We kindly ask you to support this project and to fill in the questionnaire below. It will take you 15-25 minutes to complete the survey, which is anonymous. You will be able to access some interim results of this survey, once you complete the questionnaire. More results will become available at the European Vocational Skills Week in November 2018.
The survey is aimed at experts from various institutional backgrounds in the area of vocational education and training (and related fields such as labour market and social policy). Please feel free to forward the questionnaire to other persons interested in the future of vocational education and training who may equally be interested to support this project.
For any questions regarding this project please contact Jens Bjørnåvold (jens.bjornavold@cedefop.europa.eu) or Jörg Markowitsch (markowitsch@3s.co.at)

Best regards,

Jens Bjørnåvold                           Jörg Markowitsch
Cedefop, Senior Expert               3s, Project Manager

                Novinky Subscribe to RSS feed of this country

Analýza a porovnávanie kvalifikácií OVP

Analýza a porovnávanie kvalifikácií OVP

Cedefop realizuje v 10 krajinách projekt zameraný na analýzu a porovnanie kvalifikácií. Výstupom je aj štúdia porovnania kvalifikácií IT technikov a zdravotníckych asistentov.

Prieskum o vzdelávaní dospelých a ďalšom odbornom vzdelávaní a príprave

Prieskum o vzdelávaní dospelých a ďalšom odbornom vzdelávaní a príprave

Cedefop prináša výsledky prieskumu verejnej mienky o vzdelávaní dospelých. Stručnú správu prinášame v slovenčine. V podrobnej správe v angličtine odporúčame pozrieť si výsledky o Slovensku.

Nové informácie o trhu práce v EÚ i na Slovensku

Nové informácie o trhu práce v EÚ i na Slovensku

Cedefop prináša množstvo informácií umožňujúcich porovnanie dopytu po zručnostiach na Slovensku s EÚ a jej členskými štátmi. V apríli sprístupnil novú stránku, ktorá prináša analýzy online inzerátov pracovných ponúk.

Zlepšiť odborné vzdelávanie a prípravu pre dospelých

Zlepšiť odborné vzdelávanie a prípravu pre dospelých

Stručná správa Cedefopu z júna 2020 o vzdelávaní učňovského typu pre dospelých prináša informácie o možnostiach vzdelávania dospelých takouto formou v krajinách EÚ. Vzdelávanie učňovského typu sa poskytuje rozmanitými spôsobmi a čoraz viac sa sprístupňuje aj dospelým.

Odporúčania Európskej komisie na podporu učiacich sa

Odporúčania Európskej komisie na podporu učiacich sa

Decembrová stručná správa Cedefopu upozorňuje na myšlienku individuálnych vzdelávacích účtov, diskutovanej aj u nás, spojených so systémom validácie zručností a certifikácie „malých“ kvalifikácií, ktorý ešte len musíme vybudovať, a s flexibilným a bezplatným poradenstvom.

archív noviniek

Novinky zo siete

Kliknutím na nadpis Novinky zo siete sa dostanete do sekcie poskytujúcej spoločný priestor pre novinky z vybraných krajín EÚ, predovšetkým od našich susedov.

Ak Vás zaujímajú informácie aj z iných krajín siete ReferNet, kontakty na všetky partnerské krajiny nájdete tu.

VET Europe Database VET in Europe VET National News VET Bibliographic Database Skills Panorama