Zmenšiť veľkosť písma Normálna veľkosť písma Zväčšiť veľkosť písma
EN SK


Novinky

Medzinárodná fotosúťaž #CedefopPhotoAward 2020

21.5.2020, 22:26
Medzinárodná fotosúťaž #CedefopPhotoAward 2020 Cedefop vyhlásil ďalší ročník fotosúťaže #CedefopPhotoAward, v ktorej môžu preukázať svoj talent žiaci v odbornom vzdelávaní a príprave a dospelí v ďalšom vzdelávaní z Európskej únie, Islandu a Nórska. Tematicky je tento ročník zameraný na rozvoj „zelených“ a digitálnych zručností.

Súťaž je určená pre 4-členné tímy, ktorých úlohou bude spracovať fotopríbeh, v ktorom sa podelia so svojimi skúsenosťami so „zelenými“ a digitálnymi zručnosťami. Fotopríbeh pozostávajúci zo 4 – 5 fotografií súťažiaci doplnia krátkym vysvetľujúcim textom (100 slov), a ak budú chcieť, aj krátkym videom, v ktorom zhrnú základnú myšlienku stojacu za fotopríbehom (60 sekúnd).

Cenou pre víťazov bude účasť na Európskom týždni zručností 2020 v Berlíne alebo na Medzinárodnom filmovom festivale v Solúne (Thessaloniki) a cestovné lístky Interrail. V prípade pretrvávajúcej pandémie COVID-19 bude účasť v roku 2020 virtuálna a reálna návšteva Berlína a Solúna sa posunie na rok 2021.   

Pozrite si propagačné video o súťaži #CedefopPhotoAward 2020 na stránke Cedefopu tu a viac o súťaži si prečítajte tu
Pravidlá súťaže sú tu, hyperlinka na prihlásenie tu.
Uzávierka je 30. júna 2020 o 23:59 stredoeurópskeho času.

Výsledky súťaže z predchádzajúcich ročníkov nájdete tu a tu.Novinky Subscribe to RSS feed of this country

Medzinárodná fotosúťaž #CedefopPhotoAward 2020

Medzinárodná fotosúťaž #CedefopPhotoAward 2020

Cedefop vyhlásil ďalší ročník fotosúťaže #CedefopPhotoAward, v ktorej môžu preukázať svoj talent žiaci v odbornom vzdelávaní a príprave a dospelí v ďalšom vzdelávaní z Európskej únie, Islandu a Nórska. Tematicky je tento ročník zameraný na rozvoj „zelených“ a digitálnych zručností.

Dotazník Európskej komisie o budúcnosti OVP

Dotazník Európskej komisie o budúcnosti OVP

Vyjadrite, prosím, v anonymnom dotazníku svoje názory na vývoj spoločnosti, ekonomiky a odborného vzdelávania a prípravy teraz a v budúcnosti. Odpovede sa očakávajú od pedagógov, zamestnávateľov a iných špecialistov z celej EÚ. Po kliknutí uvidíte sprievodný list k dotazníku.

Dve publikácie o Slovensku z dielne Cedefopu

Dve publikácie o Slovensku z dielne Cedefopu

Pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ pripravil Cedefop v spolupráci s ReferNetom Slovakia dve publikácie – Vocational education and training in Slovakia a Spotlight on VET: Slovakia. Takáto dvojica publikácií je k dispozícii o všetkých predsedníckych krajinách.

Zasadnutie generálnych riaditeľov ministerstiev zodpovedných za OVP (DGVT)

Zasadnutie generálnych riaditeľov ministerstiev zodpovedných za OVP (DGVT)

18-20.10.2016 sa v Bratislave uskutoční stretnutie predstaviteľov ministerstiev zodpovedných za OVP, spojené s konferenciou „Apprenticeship: Better training - Higher skills - Great opportunities“.

Správa o kľúčových kompetenciách

Správa o kľúčových kompetenciách

Sieť ReferNet spracovala podľa požiadaviek a obsahovej štruktúry Cedefopu správy o implementácii kľúčových kompetencií v národných kurikulárnych dokumentoch.

archív noviniek

Novinky zo siete

Kliknutím na nadpis Novinky zo siete sa dostanete do sekcie poskytujúcej spoločný priestor pre novinky z vybraných krajín EÚ, predovšetkým od našich susedov.

Ak Vás zaujímajú informácie aj z iných krajín siete ReferNet, kontakty na všetky partnerské krajiny nájdete tu.

VET Europe Database VET in Europe VET National News VET Bibliographic Database Skills Panorama