Zmenšiť veľkosť písma Normálna veľkosť písma Zväčšiť veľkosť písma
EN SK


Novinky

Medzinárodná fotosúťaž #CedefopPhotoAward 2020

21.5.2020, 22:26
Medzinárodná fotosúťaž #CedefopPhotoAward 2020 Cedefop vyhlásil ďalší ročník fotosúťaže #CedefopPhotoAward, v ktorej môžu preukázať svoj talent žiaci v odbornom vzdelávaní a príprave a dospelí v ďalšom vzdelávaní z Európskej únie, Islandu a Nórska. Tematicky je tento ročník zameraný na rozvoj „zelených“ a digitálnych zručností.

Súťaž je určená pre 4-členné tímy, ktorých úlohou bude spracovať fotopríbeh, v ktorom sa podelia so svojimi skúsenosťami so „zelenými“ a digitálnymi zručnosťami. Fotopríbeh pozostávajúci zo 4 – 5 fotografií súťažiaci doplnia krátkym vysvetľujúcim textom (100 slov), a ak budú chcieť, aj krátkym videom, v ktorom zhrnú základnú myšlienku stojacu za fotopríbehom (60 sekúnd).

Cenou pre víťazov bude účasť na Európskom týždni zručností 2020 v Berlíne alebo na Medzinárodnom filmovom festivale v Solúne (Thessaloniki) a cestovné lístky Interrail. V prípade pretrvávajúcej pandémie COVID-19 bude účasť v roku 2020 virtuálna a reálna návšteva Berlína a Solúna sa posunie na rok 2021.   

Pozrite si propagačné video o súťaži #CedefopPhotoAward 2020 na stránke Cedefopu tu a viac o súťaži si prečítajte tu
Pravidlá súťaže sú tu, hyperlinka na prihlásenie tu.
Uzávierka je 30. júna 2020 o 23:59 stredoeurópskeho času.

Výsledky súťaže z predchádzajúcich ročníkov nájdete tu a tu.Novinky Subscribe to RSS feed of this country

Národné implementačné plány rozvoja OVP

Národné implementačné plány rozvoja OVP

Všetky členské štáty EÚ vypracovali a predložili Európskej komisii svoje národné implementačné plány (NIP) rozvoja OVP. Táto stručná správa Cedefopu ponúka na základe analýzy NIP základný prehľad diania v EÚ, Nórsku a na Islande v období od roku 2020.

Mikroosvedčenia nie sú mikrotéma

Mikroosvedčenia nie sú mikrotéma

Mikroosvedčenia (micro-credentials) sú aktuálne najhorúcejšou témou OVP. Preklad stručnej správy Cedefopu do slovenčiny prináša výbornú vstupnú orientáciu k tejto téme, k následne publikovanému odporúčaniu Rady a odborným štúdiám.

Výsledky prieskumu ďalšieho vzdelávania sa dospelých

Výsledky prieskumu ďalšieho vzdelávania sa dospelých

Výsledky prieskumu prezentované v stručnej správe Cedefopu z februára 2022 ukazujú, že dospelí si vzdelávanie sa vysoko vážia, pociťujú potrebu získať nové zručnosti, a napriek tomu sa málo vzdelávajú.

Cedefop vydal Európsky index zručností 2022

Cedefop vydal Európsky index zručností 2022

Týmto indexom Cedefop zmeral výkonnosť 31 systémov na podporu rozvoja zručností. Najúspešnejšou krajinou je Česko, ktoré dosiahlo 70 % ideálneho výkonu a obhájilo 1. miesto, zatiaľ čo Slovensko s 53 % skončilo na 19. mieste.

Poradenstvo je kľúčom ku kvalite celoživotného poradenstva

Poradenstvo je kľúčom ku kvalite celoživotného poradenstva

V krátkej správe z decembra 2021 Cedefop odpovedá na otázku, aké zručnosti má mať poradenský pracovník v súčasných meniacich sa podmienkach práce v dôsledku pandémie a zmien na trhu práce a prináša podnety založené na medzinárodných skúsenostiach.

archív noviniek

Novinky zo siete

Kliknutím na nadpis Novinky zo siete sa dostanete do sekcie poskytujúcej spoločný priestor pre novinky z vybraných krajín EÚ, predovšetkým od našich susedov.

Ak Vás zaujímajú informácie aj z iných krajín siete ReferNet, kontakty na všetky partnerské krajiny nájdete tu.

VET Europe Database VET in Europe VET National News VET Bibliographic Database Skills Panorama